כמה עולה מודד מוסמך לסקירת נכסים?

תוכן עניינים

 

אם אתם תוהים כמה עולה מודד מוסמך למדידת קרקע, ברוב המקרים התשובה שתקבלו היא 2040 ₪, אבל מגוון גורמי עלות באים לידי ביטוי. חלפו הימים שבהם קיר אבן או עץ אלון ישן סימנו את קצה הנכס שלכם. מודד קרקעות מוסמך מגדיר את קווי הרכוש החוקיים שלכם, בין אם אתם קונים בית חדש, בונים גדר או מוסיפים חלק לחדר השינה החדש בבית שלכם. התשובה לשאלה כמה עולה מודד מוסמך של היחידה למדידות בישראל, ברב המקרים תנוע בין 800 ל-4,000 ₪, בהתאם לגודל והרכב הנוף שלכם, וסוג המדידות שאתם זקוקים להן. לפני שבוחרים מודד מוסמך ומבינים לעומק את העלויות של העניין, חשוב להבין גם את התפקיד המהותי והחשוב שלו.

 

מודד מוסמך מבצע במהלך הפרויקט כמה מדידות חשובות

את הראשונה הוא מבצע לפני שבכלל מתחילים לבנות, זאת במטרה לראות את גודל הנכס, לסמן עבור האדריכל את האזורים על פיהם הוא יתכנן את הבית או הפרויקט. לאחר המדידה הראשונית יעביר המודד את הנתונים לתוכנה מיוחדת וינתח אותם. את הנתונים הללו הוא יעביר לאדריכל שיתכנן את הבית ואת היסודות. לאחר הנחת היסודות שוב המודד יבצע מדידה שניה ויראה שהכל נעשה כמו שצריך כדי למנוע ליקויים בבנייה. יש עוד כמה מדידות שנעשות בשלבים מאוחרים יותר.

כמה עולה מודד מוסמך למדידת קרקע?

נכון שלא ניתן למצוא תעריף סטנדרטי כתשובה לשאלה כמה עולה מודד מוסמך למדידת קרקעות, אבל רוב מודדי הקרקעות המקצועיים מתחילים לחשב את העלויות שלהם לפי שטחים. תהליך המדידה הופך להיות מאתגר אם לנכס שלכם יש צורה גושית או שהמודד צריך לעקוף מבנים חוסמים, סלעים גדולים, או עצי אורן.

גודל הקרקע משמעותי לעלות המדידה. אם אתם קונים בית חדש במתחם עם גינה גדולה, ומעוניינים לדעת כמה עולה מודד מוסמך, התשובה שתקבלו יכולה להגיע לסכומים שבין 2 ₪ ל-4 ₪ למטר מרובע. אבל אם אתם הבעלים של שטח גדול עם שורות עצים צפופות, מודד קרקע יגבה בין 200 ל-2,000 ₪ לשטח.

כמו ברוב התרחישים שדורשים חישובי עלויות, רכישה בכמות גדולה יכולה לסייע בהורדת התעריף שלכם. ככל שהנכס גדול יותר, בדרך כלל העלות לשטח נמוכה יותר.

בשני המקרים טווח המחירים הרחב מסתכם בכמה גורמים, כולל:

  • חישוב של תעריפי עבודה ועלות מינימום.
  • גודל השטח.
  • מורכבות השטח.
  • הסיבה והיקף צרכי המדידה.

קומץ פרטים מטים את התשובה לשאלה כמה עולה מודד מוסמך למדידות קרקע. קיימים חוקי עבודה שיש לקחת בחשבון, כמו גם דרישות אישור המדינה. גם השטח משמעותי לקביעת העלות; שטח גדול עשוי להיות קשה יותר למדידה מאשר גינה בפרברים.

בשורה התחתונה, ברוב המקרים מודדי קרקעות מוסיפים זמן נסיעה לעלות מדידת הנכס. אם אתם גרים באזור מרוחק, למשל, יתכן שיחלוף זמן רב עד שבעל המקצוע שלכם יגיע אליכם, ויעלה קצת יותר.

 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים