מודד מוסמך

תוכן עניינים

 

כאשר רוצים לבצע שיפוץ בבית או לבנות בית חדש אנשי המקצוע המרכזיים שחושבים עליהם הם קבלן בנייה, חשמלאי, אינסטלטור ועוד. אך רוב האנשים לא יודעים שאחד התפקידים החשובים בעולם הבנייה הוא למעשה מודד מוסמך. מהו מודד מוסמך? מה הוא עושה? על כך במאמר הבא.

 

מודד מוסמך- מהו?

מודד מוסמך הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בעולם הבנייה. אז מהו מודד מוסמך?

מודדים מוסמכים, עוברים הכשרה בהנדסה גיאודטית. הנדסה גיאודטית היא מדע מדויק הנוגע למיקומו של כדור הארץ על פי מידע מרחבי וגיאולוגי. הסמכתו של המודד המוסמך נמשכת על פני 4 שנות לימודים ושנתיים סטאז'. כמו כן עליהם לעבור מבחן וריאיון של המרכז למיפוי ישראל. רק לאחר שעברו את כל אלה הם מקבלים את התואר מודד מוסמך ויכולים לעבוד. מודד מוסמך למעשה אחראי על חלוקת הבנייה ועל מידות מדויקות. הוא מודד מרחקים וזויות בין המרחקים. תוצאות המדידה משמשות למיפוי המצב הקיים ודרכן ניתן לקבוע בעלות על קרקעות, לתכנן מבנים, תשתיות ועוד. בזכות המדידות של המודד המוסמך בונים תוכנית בנייה.

 

מודד מוסמך- אילו שלבים בבנייה מחייבים מודד?

לכל מודד מוסמך תפקידים רבים ושונים בהתאם לבנייה הנדרשת. בתכנון בית חדש לדוגמא, הדבר הראשון שהמודד המוסמך צריך לדאוג לו הוא מפה טופוגרפית. מפה טופוגרפית היא מפה המתארת את תבליט השטח באמצעות קווי גובה. בנוסף לתבליט השטח, על המפה הטופוגרפית מופיעים פרטים נוספים כמו פרטי תכסית. על המפה הטופוגרפית להגדיר את שטח הבית, לאפיין את השטח, את התשתיות ועוד. על המודד המוסמך לחתום על המפה הטופוגרפית. כאשר משנים מבנה קיים (מוסיפים חדר, פרגולה, מחסן ועוד) יש צורך במפה טופוגרפית שתחלק את המבנה הקיים והיכן מוסיפים חלק חדש. במקרה של סכסוכי שכנים המפה הטופוגרפית תעזור לחלק את אזורי המחלוקת.

כאשר מקימים תשתיות לדוגמא, קודם כל מבצעים מדידות ולהבין את המידות המדויקות של השטח. לאחר שיש מידות מדויקות נוכל לקבוע את מיקום הקידוחים, היכן להניח צינורות ועוד.

 

מודד מוסמך- כמה זה עולה?

קשה לענות כמה עולים שירותיו של המודד המוסמך כיוון שהם תלויים בסוג העבודה הנדרשת ובגודל הפרויקט. אם בונים בית חדש ויש להקים תשתיות הדבר יצריך מדידות רבות ותכנון רב שיכול לעלות הרבה כסף. לעומת זאת, אם רוצים להוסיף פרגולה, המדידות פחות קשות והתהליך מהיר יותר וזול יותר. יש לקחת בחשבון כי המחיר לפרויקט נע סביב אלפי שקלים. דבר נוסף שישפיע על גובה המחיר הוא מידת הניסיון של המודד המוסמך. ככל שלמודד יש יותר ניסיון המחיר שלו יכול לעלות בהתאם. כאשר מעסיקים מודד מוסמך תחילה תקבלו הצעת מחיר מסודרת בה יפורטו כלל השירותים הנדרשים ומחירים. קחו בחשבון שבמידה ואתם מקבלים הצעת מחיר לא מפורטת אולי כדאי ליצור קשר עם מודד אחר, שכן ככל שההצעה פחות מפורטת כך הוא יכול להעלות את המחיר בשטח.

 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים
ארגזי קרטון לאריזה
טיפים לבחירת ארגזי קרטון לאריזה

ארגזי קרטון לאריזה הם פריט חיוני עבור עסקים רבים, בין אם מדובר באריזת מוצרים למשלוח או אחסון חומרים וציוד. בחירת הארגזים הנכונים יכולה לחסוך זמן, כסף ומאמץ, תוך שמירה על בטיחות ושלמות התכולה שלהם. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את ארגזי הקרטון המתאימים ביותר לצרכים שלכם.

קרא עוד »

עוד כתבות בנושא: