נחירות

נחירות הן בעיה שכיחה הנגרמת על ידי חסימה בדרכי הנשימה. זה יכול להיות רועש, מפריע ומעצבן את אלה שמנסים לישון ליד האדם שנוחר.

ישנם סוגים רבים ושונים של נחירות, אך רוב האנשים מקשרים זאת עם הפסקת נשימה של אדם בזמן שינה. הפרעה זו בנשימה גורמת לדרכי הנשימה לרטוט ולייצר גלי קול שאנו שומעים כנחירות.

 

הגורמים הנפוצים ביותר לנחירות הם:

– השמנת יתר

– עודף משקל

– צריכת אלכוהול לפני השינה

– שימוש בכדורי שינה או תרופות הרגעה

– גודש באף או בעיות בסינוסים

נחירה היא הצליל המתרחש כאשר הרקמות הרכות בחלק האחורי של הגרון רוטטות.

זוהי בעיה נפוצה למבוגרים, והיא עלולה להיות קשה במיוחד עבור אלה שחולקים את מיטתם עם נוחר. ישנן דרכים רבות בהן תוכל לנסות להפחית או להפסיק את הנחירות, כגון שינה על הצד או שימוש ברצועת סנטר.

נחירות הן הפרעת שינה שכיחה שיכולה להשפיע על כל אחד. זה נגרם על ידי הרקמות בגרון רוטטות כאשר אנו נושמים ותוכלו ללמוד על כך יותר באתר המרכז לטיפול בנחירות והפרעות שינה.

רוב האנשים נוחרים בשלב מסוים בחייהם, אבל זו לא תמיד בעיה. הסוג הנפוץ ביותר של נחירות נקרא דום נשימה חסימתי בשינה, המתרחש כאשר האוויר אינו יכול לזרום דרך האף והפה במהלך השינה. זה גורם לחסימת האוויר בגרון ובדרכי הנשימה העליונות, מה שגורם לרעידות שנשמעות כמו נחירות.

 

נחירות יכולות להיגרם על ידי:

-גודש באף

-הַשׁמָנָה

-עודף משקל על החזה

-צריכת אלכוהול מופרזת

-מחיצה סטיה

-תרופות מסוימות

נחירות הן הפרעת שינה נפוצה המתרחשת כאשר הרקמה הרכה בגרון שלך רוטטת בזמן שאתה נושם. נחירות יכולות לגרום לבעיות כמו חוסר שינה, אנרגיה נמוכה וריכוז ירוד.

הסוג הנפוץ ביותר של נחירות נקרא דום נשימה חסימתי בשינה (OSA). זה מתרחש כאשר דרכי הנשימה נחסמות במהלך השינה. דרכי הנשימה עלולים להיחסם על ידי שקדים או אדנואידים מוגדלים, מחיצה סטיה, עודף רקמה בחלק האחורי של הגרון, או הרפיית שרירי הלשון.

כדי להיפטר מנחירות אתה יכול להשתמש בסוגים שונים של טיפולים כגון ניתוח הרזיה או ניתוח Uvulopalatopharyngoplasty (UPPP) כדי לתקן את המחיצה הסטייה שלך. אתה יכול גם להשתמש במכשירים כגון מכונות CPAP

נחירות הן הפרעת שינה שכיחה שיכולה להיגרם מגורמים רבים. זה נגרם לרוב על ידי הרקמה הרכה בחלק האחורי של הגרון רוטטת בזמן שאנשים ישנים. רטט זה גורם לקולות נחירות.

הקרן הלאומית לשינה מצאה שכ-4 מתוך 10 מבוגרים נוחרים, ו-1 מכל 10 ילדים נוחר. נחירות יכולות להוביל לבעיות בריאותיות רבות, כגון דיכאון, לחץ דם גבוה והשמנת יתר.

נחירות הן צליל הנגרם מזרימת אוויר סוערת מהאף, מהפה או מהגרון. זה יכול להיגרם מחסימה בדרכי הנשימה העליונות, כגון שקדים או לשון מוגדלים.

בן הזוג של נוחר עשוי לשמוע נחירות במהלך השינה ולדווח על תחושת עייפות במהלך היום. נחירות יכולות להיות גם סימפטום של דום נשימה חסימתי בשינה (OSA), שאולי לא יתגלה ללא מחקר שינה.

להלן כמה דרכים להפסיק את הנחירות:

– לישון על הצד ולהימנע משינה על הגב או הבטן.

– לרדת במשקל אם יש לך עודף משקל.

– הפסק לעשן אם אתה מעשן סיגריות או מוצרי טבק אחרים.

– התעמלו באופן קבוע ורדו במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל.

 

תוכן עניינים

לפרסום כתבה, השאירו פרטים