עבודות עפר בישראל

קבלני עבודות עפר הם חברות בנייה המתמחות בחפירה והתקנה של רשתות שירות תת קרקעיות. קבלנים אלה עובדים בדרך כלל בפרויקטים כמו מים, גז, תקשורת, ביוב ורשתות חשמל. חלק מהמשימות הנפוצות יותר שהם מבצעים כוללות חפירת תעלות, התקנת מערכות צנרת לקווי מים או ביוב, הנחת צינורות או תעלות כבלים למערכות תקשורת או קווי חלוקה לחשמל.

קבלני עבודות עפר

קבלני עבודות עפר הם עובדים מיומנים שאחראים על בניית תעלות, מנהרות ופרויקטים אחרים הקשורים לאדמה.

המשימה העיקרית של קבלן עבודות עפר היא להבטיח שאתר הבנייה בטוח על ידי הבטחה שכל האזורים הלא בטוחים מזוהים וננקטים אמצעים להפחתת הסכנות. קבלני עבודות עפר גם מבטיחים שהכלים, הציוד והאספקה הנכונים נמצאים בהישג יד כדי להשלים את המשימות הנדרשות. הם חייבים להיות מסוגלים לנהל בבטחה חומרים מסוכנים כמו גם חומרי נפץ.

עבודתו של קבלן עבודות עפר יכולה לכלול חפירת תעלות או פינוי לכלוך עודף מאתר בנייה באמצעות ציוד כבד. הם יכולים גם לבנות מנהרות תת קרקעיות או קמרונות, או לבנות יסודות למבנים או מבנים אחרים מעל פני הקרקע.

קבלני עבודות עפר מספקים מגוון שירותים לפרויקטים של בנייה והנדסה אזרחית. בדרך כלל הם עושים את הפעולות הבאות:

  • חפירה, מילוי, דירוג וגינון
  • שירותי השכרת ציוד בנייה
  • עבודות חיזוק וחפירה
  • פיצוץ שוחק או הסרת צבע

עבודות עפר יכולות לשמש גם סוכנויות ומשווקים דיגיטליים שרוצים להמציא זוויות יצירתיות מעולות ולייצר תוכן איכותי בקנה מידה. עבודת חיזוק כוללת מבני חיזוק המשמשים לתמיכה במבנים שעלולים להיות בסיכון לכשל. עבודת חפירה היא תהליך של חיתוך לתוך האדמה, הסלע או משטח קשה אחר כדי ליצור, להגדיל או לחבר פתחים מלאכותיים.

מבני חיזוק עשויים מחומרים שונים ומשמשים לעתים קרובות בפרויקטי בנייה. מבנים אלו משמשים לתמיכה במבנים או מבנים אחרים במהלך בנייה או הריסה או במהלך אירועי טבע כגון רעידות אדמה. עבודת חפירה היא תהליך של חיתוך באדמה ליצירת חור לפרויקט חפירה. תהליך זה יכול להיעשות באמצעים ידניים על ידי חפירת עפר עם אתים ומלצרים או על ידי שימוש במכונות שיכולות לקדוח באדמה ולפרק סלעים מתחת לפני השטח.

קבלן קידוחים הוא אדם המספק שירותי קידוחים, בדרך כלל עבור חברות חיפושי נפט. אסדת מקדחה יכולה להיות כל דבר, החל מאסד קטן המופעל ביד ועד ליחידות ניידות גדולות עם קיבולת של 400 טון ליום.

קבלן הקידוח אחראי על הפעלת האסדה, החיבור לראש הבאר ושליטה על מחרוזת הקידוח. כמו כן, עליו לאסוף דגימות של ייחורי מקדחים ובוץ, לשלוט בקצב החדירה (ROP), לתחזק ציוד משטח ולפקח על צוות אחר באתר.

קבלני קידוחים מציעים מגוון שירותי קידוח ללקוחות, החל מקידוחי מחקר של בארות חדשות ועד לעבודות תיקון בארות ישנות. קדחים בדרך כלל מספקים מגוון רחב של שירותים לרבות בניית אתרי באר, רישום וניקוב, מלט, עבודת צינורות מפותלים ורישום קווי.

קבלני קידוחים הם חלק חיוני מתעשיית הנפט והגז. הם מספקים את המומחיות והציוד הדרושים כדי לקדוח מתחת לפני השטח ולחלץ משאבים. האחריות של קבלן הקידוח היא לוודא שכל חור קידוח בטוח לקידוח, כמו כן עליהם לוודא שכל נזק שנגרם מהעבודה שלהם יתוקן לפני שהם עוזבים. חלק מקבלני הקידוח מתמחים בתחומי התמחות ספציפיים, כמו קידוח כיווני או קידוח בים, בעוד שאחרים הם גנרליסטים שמוכנים לכל דבר.

למידע נוסף ביקרו באתר שלנו: zu-zu.co.il

 

תוכן עניינים

לפרסום כתבה, השאירו פרטים