ניכיון שיקים

לא מעט בתי עסק מציעים ללקוחות שלהם כיום את האופציה לשלם תמורת השירותים או המוצרים שהם מספקים בשיקים דחויים. על אף שהאופציה לשלם בשיקים דחויים שמציע העסק יוצרת לו הזדמנות למשוך קהל יעד משמעותי מאוד לבית העסק שכן, מדובר על שיטת תשלום נוחה, הרי שבסופו של דבר כל עסק יכול להגיע למצב לא טוב מבחינה פיננסית שכן, ההכנסות המיידיות שלו לא יהיו תואמות להוצאות המיידיות שלו. במקרה הזה אין דבר טוב יותר משירות ניכיון שיקים.

 

ניכיון שיקים- במה מדובר?

ניכיון שיקים מהווה דרך להתמודד עם קבלת שיקים דחויים. שיטת התשלומים הדחויים מקשה על לא מעט עסקים לנהל את העסק ואת חשבון הבנק העסקי בצורה שוטפת יעילה ואיכותית. על כן, כיום ישנן חברות פיננסיות וכן בנקים המציעים פתרון איכותי למקבלי שיקים דחויים והוא: ניכיון שיקים.

בשיטה זאת, הבנק או חברה חוץ בנקאית בודקים את השיק אשר ניתן לבית העסק. אם הבדיקה מעלה כי הכל תקין עם השיק, הבנק או החברה פודים את השיק בניכוי עמלה וריבית. כלומר, בית העסק מקבל את הסכום שכתוב בשיק באופן מידי ובמזומן ולא צריך להמתין עד למועד שבו נכתב השיק.

 

ניכיון שיקים בבנק או אצל חברה חוץ בנקאית?

ללא מעט בתי עסק שהצטברו אצלם לא מעט שיקים דחויים מוצאים את עצמם תוהים היכן כדאי להם לנכות את השיקים שלהם. כיום ניתן למצוא לא מעט חברות חוץ בנקאיות אשר יש להם אישור ממשרד האוצר לעסוק בתחום ניכיון שיקים אל מול הבנקים השונים ובפרט כמובן הבנק שבו החברה מנהלת את החשבון העסקי שלה אשר מציעה את השירות המדובר.

ניכיון שיקים בבנק לא תמיד מהווה את האופציה הנכונה, חשוב מאוד לזכור כי לא פעם הבנק איננו מסכים לנכות כל סוג של שיק אלא רק שיקים שמוגדרים כסחירים שהוא יכול להסב לטובתו. כמו כן, הבנק מתנהל ביתר זהירות כלומר, הוא ידרוש לבצע הסכמה לביצוע הניכיון ואף ידרוש מידע אודות אופי החשבון שמצוי בבנק כך שהפרטיות הכלכלית מופרת. הבנקים מנכים שיקים רק אם החשבון משויך לבנק וכן, לא פעם הריבית והעמלה על השירות יהיו גבוהות.

חברות חוץ בנקאיות המאושרות על ידי משרד האוצר להעניק את השירות המדובר, יעניקו לכם את השירות מבלי לפגוע לכם במסגרת האשראי בבנק, לא מעט חברות מציעות ריביות ועמלות אטרקטיביות על השירות המדובר ובשל העובדה שכיום קיימות לא מעט חברות המציעות שירות ניכיון שיקים, ניתן לבצע השוואה מראש ולבחור את החברה המציעה את השירות המשתלם ביותר עבור העסק שלכם.

 

פקטורינג- במה מדובר?

אם בניכיון שיקים מסחריים מוסרים שיק בכדי לקבל את הסכום שבו במזומן במקום בניכוי עמלה וריבית, ישנה אופציה נוספת שיכולה לשפר את תזרים המזומנים בכל עסק ועובדת בצורה דומה, הלא היא: פקטורינג. במסגרת שירות זה מוסרים חשבונית הוצאה לתשלום עבור לקוח ומקבלים תמורתה אחוז מסוים מהסכום בניכוי עמלה. לאחר שמתקבל התשלום ממקבל החשבונית, יועבר הסכום הנותר של החשבונית לבעל העסק. פקטורינג בעצם מהווה מכשיר נוסף וחשוב שמוצע כיום על מנת לשפר את המצב העסקי מבלי להשפיע על מצבו בבנק.

 

 

תוכן עניינים

לפרסום כתבה, השאירו פרטים